BERGMANOVSKÝ DIVADELNÍ TÝDEN

Program

Kolowratský palác, Ovocný trh 6, Praha 1

pondělí 15. 10.

17.30 Bergman a literatura (kavárna Café Elektric / vstup zdarma)

Beseda s dvorním překladatelem Bergmanových filmových povídek a memoárů Zbyňkem Černíkem a křest nově přeložených a dosud nevydaných povídek Ingmara Bergmana vydavatelství Kniha Zlín.

19.30 Ingmar Bergman: Léto s Monikou (Divadlo Kolowrat / vstupné 150/250 Kč)                      světová premiéra

"Tak odsud vypadnem! A už se nevrátíme, procestujeme celý svět. Jsi pro?"                                                 hrají: Jessica Bechyňová, Gabriela Mikulková, Michael Goldschmid, Viktor Kuzník a Petr Kubes             kontrabas: Pavel Husa                                                                                                                                            režie: Aminata Keita                                 

úterý 16. 10.

11.00 Ingmar Bergman: Léto s Monikou (Divadlo Kolowrat / vstupné 100)

"Tak odsud vypadnem! A už se nevrátíme, procestujeme celý svět. Jsi pro?"                                            hrají: Jessica Bechyňová, Gabriela Mikulková, Michael Goldschmid, Viktor Kuzník a Petr Kubes                 kontrabas: Pavel Husa                                                                                                                                        režie: Aminata Keita

18.00 Bergman a Švédsko (kavárna Café Elektric / v anglickém jazyce / vstup zdarma)

Ohromný odkaz v podobě povídek, divadelních her, filmových scénářů, knih i pracovních sešitů I. Bergmana přijede jako hlavní host festivalu osobně představit ředitel švédské Nadace Ingmara Bergmana Jan Holmberg.

středa 17. 10.

14.00-24.00 Bergman non-stop (kavárna Café Elektric / vstup zdarma)

Desetihodinové non-stop čtení divadelních her, povídek a vzpomínek Ingmara Bergmana. Tento happening věnovaný hlavně Bergmanovu slovu otevře možnost všem zájemců o jeho dílo veřejně přečíst patnácti- až dvacetiminutový úryvek z Bergmanova rozsáhlého literárního odkazu. 

18.00-20.00 Ingmar Bergman: Sarabanda (kavárna Café Elektric / vstup zdarma)

Do happeningu non-stop čtení se zapojí také stanice ČRo Vltava veřejným poslechem rozhlasové adaptace Bergmanovy hry Sarabanda a setkání s jejími tvůrci.

čtvrtek 18. 10.

17.00 Bergman a divadlo (kavárna Café Elektric / vstup zdarma)

Pohled nordistky Karolíny Stehlíkové na Ingmara Bergmana jako na divadelního režiséra. Setkání probíhá ve spolupráci se Skandinávským domem.

19.30 Ingmar Bergman: Ze života loutek (Divadlo Kolowrat / vstupné 150/250Kč)                           česká premiéra

"Zrcadlo se rozbilo, ale co odrážejí jeho střepy?"                                                                                            hrají: Jiří Suchý z Tábora, Zuzana Černá a Kryštof Dvořáček                                                                           klavír: Čeněk Vaculík                                                                                                                                          režie: Štěpán Pácl

pátek 19. 10.

17.00 promítání dokumentu Trespassing Bergman (kavárna Café Elektric / vstup zdarma)

Filmový dokument Jane Magnussonové a Hynka Pallase zachycuje návštěvu významných světových filmových režisérů a herců v Bergmanově domě na ostrově Fårö v Baltském moři a reflektují jeho bohatou filmovou tvorbu i to, jak je jeho filmy zasáhly a umělecky inspirovaly.

19.30 Ingmar Bergman: Ze života loutek (Divadlo Kolowrat / vstupné 150/250 Kč)

"Zrcadlo se rozbilo, ale co odrážejí jeho střepy?"                                                                                           hrají: Jiří Suchý z Tábora, Zuzana Černá a Kryštof Dvořáček                                                                            klavír: Čeněk Vaculík                                                                                                                                          režie: Štěpán Pácl